Wyndham Clark zwycięża w Wells Fargo Championship 2023

Turniej odbył się w dniach 4-7 maja 2023 roku na polu Quail Hollow Club w Charlotte, w stanie Karolina Północna. Pula nagród wynosiła 20 milionów dolarów, a par wynosił 71. W turnieju wzięło udział 156 zawodników, w tym wielu znanych nazwisk, takich jak Jordan Spieth, Justin Thomas, Rory McIlroy czy Xander Schauffele.

Zwycięzcą turnieju został Wyndham Clark, który zakończył grę z wynikiem -19 (265 uderzeń). Clark pokonał o cztery uderzenia drugiego w klasyfikacji Xandera Schauffele, który miał -15 (269 uderzeń). Trzecie miejsce ex aequo zajęli Harris English i Tyrrell Hatton, którzy mieli po -12 (272 uderzenia).

Clark był liderem turnieju od drugiej rundy, kiedy to zaliczył sześć birdie i jeden eagle. W trzeciej rundzie powiększył swoją przewagę do czterech uderzeń nad Schauffele, który był jego najgroźniejszym rywalem. W czwartej i ostatniej rundzie Clark grał spokojnie i pewnie, grając tylko bogey na pierwszym i ostatnim dołku oraz 5 birdie, co dało mu wynik -3 na rundę i -19 na turniej. Schauffele próbował naciskać na Clarka, ale nie zdołał zniwelować straty. Zagrał cztery birdie i trzy bogey, co dało mu wynik -1 na rundę i -15 na turniej.

Clark odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na PGA Tour i zapewnił sobie kwalifikację do wielkoszlemowych turniejów oraz Mistrzostw Świata. Otrzymał także czek na 3,6 miliona dolarów i 500 punktów FedExCup. Schauffele zajął drugie miejsce po raz trzeci w sezonie i otrzymał 2,16 miliona dolarów i 300 punktów FedExCup. English i Hatton podzielili się trzecim miejscem i otrzymali po 960 tysięcy dolarów i 162.5 punktów FedExCup.

Turniej Wells Fargo Championship był jednym z najważniejszych wydarzeń golfowych w sezonie 2023 i przyciągnął wielu kibiców i mediów. Była to także okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającym się PGA Championship, który odbędzie się w dniach 18-21 maja na polu Kiawah Island Golf Resort w Karolinie Południowej.