PGA_Logo2012_L.png

W golfa gram już ponad 25 lat.

W 2008 roku ukończyłem szkolenie PGA Polska z najwyższym tytułem PGA Fully Qualified Golf Professional. Od tego czasu biorę udział w dodatkowych szkoleniach organizowanych w ramach CPD (Continuing Professional Development), a także podróżuję po świecie, aby uczyć się od najlepszych.

 

Poznałem takich trenerów jak: Michael Hebron, John Graham, Brian Manzella, Mark Crossfield, Dana Dahlquist, Scott Cranfield, James Ridyard, Keith Wood, Joseph Mayo, Kendal McWade, Martin Chuck, Salvador Luna, Andy Gordon, Kevin Flynn, Andrew Rice, Jamie Donaldson, Steven Orr, Simon Holmes. To głównie od nich czerpię inspiracje.

 

Coaching to bardzo ciekawa misja. Nie ma ani złotej recepty, która działa jednakowo na każdego, ani szybkich wskazówek, które rozwiązują wszystkie problemy. Arnold Palmer mawiał, że "road to success is always under construction".  

Każdy trening to nowe wyzwanie i jednocześnie lekcja dla mnie. Po każdych zajęciach zadaję sobie to samo pytanie - gdybym mógł ten sam trening poprowadzić raz jeszcze, to co zrobiłbym lepiej? A główne zasady, którymi się kieruję to:

  • Less is more - przekazuję tylko tyle informacji, ile student potrzebuje w danym momencie.

  • Balans w treningu - zachowuję proporcje między treningiem technicznym, czuciowym i pod presją.

  • Dużo zabawy - bo golf ma sprawiać radość i nie kojarzyć się z wiecznym udoskonalaniem skomplikowanego ruchu.

  • Wolę by student sam znajdował najlepsze rozwiązanie, niż podawać mu gotową odpowiedź.

  • Znając cele łatwiej jest przygotować skuteczny plan ich realizacji.

  • Nie szukam rozwiązań wyłącznie na driving range - łączę wszystkie elementy, które przyczynią się do niższych wyników.

  • Swing ma być funkcjonalny i powtarzalny, efekty wizualne są drugorzędne.

p04dgkm4.jpg

Paweł Piotrzkowski

“Trzy lata temu zaczęliśmy rozmawiać z Adamem o moich planach i ambicjach golfowych. Miałem HCP 20, a Adam zapytał mnie jak nisko jestem w stanie zejść. Powiedziałem, że szczytem marzeń byłoby mieć HCP 5.
Odpowiedź Adama była taka, że nie powinno być żadnego problemu choć dla mnie wydawało się to jakąś abstrakcją. Po trzech latach ćwiczeń pod opieką Adama osiągnąłem tamten cel - wczoraj, po zagraniu życiówki +1 w turnieju mam HCP 5.8.”

audience-clipart-person-together-14.jpg

Szymon Ruta

"W mojej sportowej karierze korzystałem z pomocy wielu trenerów. Bez ich pomocy nie stanąłbym wielokrotnie na podium Mistrzostw Polski czy Europy. Bez wątpienia Adam jest jedną z takich osób. Nie tylko posiada ogromną wiedzę i umiejętność przekazania jej na tyle sposobów, że potrafi dotrzeć do każdej osoby, ale w obszarach które wychodzą poza jego kompetencje dobierze odpowiedniego specjalistę, z którym będzie współpracował dla szybszego i głębszego rozwoju ucznia."

sroka.jpg

Jarosław Sroka

bla bla bla

bentley.png

Marcin Benbenek

bla bla bla

bmw logo.jpg

Ireneusz Biliński

logo szkolenia-page-001.jpg