Druga edycja Przesiep Open zakończona!

Michał Bargenda zwycięża w drugiej edycji turnieju Przesiep Open by mitukiewicz.pl! 🧡

W ubiegłym roku najlepszy wśród amatorów, Alejandro Pedryc awansował o niemal 300 pozycji w światowym rankingu WAGR. Michał Bargenda, tegoroczny zwycięzca był jeszcze lepszy - awansował o 500 miejsc!

IMG_5187.jpg

Podobnie jak w roku ubiegłym, turniej dla graczy z maksymalnym HCP 9,9, rozgrywany był przez 3 dni w formule Strokeplay brutto i był turniejem rankingowym WAGR. W turnieju uczestniczyli najlepsi gracze w Polsce, a patronat nad wydarzeniem objęły PGA Polska i Polski Związek Golfa.

W tym roku równocześnie odbył się turniej towarzyszący dla zawodników z HCP powyżej 10,0 - Przesiep Klasyczny, który rozgrywany był w formatach Strokeplay brutto oraz Stableford Netto.

Na starcie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali piłki Mizuno i zaproszenie do Mizuno Fitting Center, ufundowane przez BogiGolf.

Po pierwszej rundzie Przesiep Open, zawodnicy zostali podzieleni według wyników na cztery różne kategorie, w których rywalizowali już do końca. Leaderami w swoich kategoriach byli:
Przesiepy - Jan Szmidt jr, 69
Prosiepy - Jakub Ufnal, 72
Hakerzy - Jacek Gazecki, 79
Bakłażany - Tomasz Lewczuk i Brian Goode - 86
Planktony - Antoni Wierciński i Andrzej Rynkiewicz - 91

IMG_4991.jpg

Po pierwszej rundzie odbył się ACCRA Long Drive Night Show, gdzie najdalej uderzający gracze w Polsce korzystali z indywidualnie dobranynych shaftów Accra. Całą imprezę prowadził mój wieloletni przyjaciel, Jacek Person, komentator m.in. Golf Channel Polska i Eurosport. Oświetlony 18 fairway, głośna muzyka, a wszystko po to, aby osiągnąć jeden cel - pokonać barierę 300 metrów.
Udało się. I to wielokrotnie.

IMG_4929.jpg

Zaproszonym zawodnikom przed rozpoczęciem konkursu, BogiGolf dopasował shafty Accra. Wśród uczestników znaleźli się m.in. mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, zawodowcy Adrian Kaczała i Grzegorz Zieliński, słynny pływak Mateusz Korzuch czy też mały ale wariat Jaś Szmidt aka Koszałek #małyjasiu.

Zwyciężył faworyt - z wynikiem 319,6m - Tomek Gajewski. Tak wyglądał ten strzał:

IMG_4982.JPG

Po turnieju odbył się dodatkowy konkurs, gdzie zbieraliśmy pieniądze dla Sobienie Junior Golf Team. Pierwszy raz w historii polskiego golfa do wygrania był samochód osobowy! Zwyciężył komentujący całą imprezę, Jacek Person z wynikiem 275 metrów. Jacek przekazał samochód na rzecz juniorów, a jego równowartość Sobienie Królewskie przekazały na drużynę SJGT. Brawo Jacuś, brawo Sobienie!

IMG_4944.jpg

To wcale nie żart, do wygrania był bakłażański 🍆 Daewoo Matiz, ufundowany przez klub Sobienie Królewskie Golf & Country Club.

matiz.jpg

Po drugiej rundzie turnieju klasyfikacja wyglądała następująco:
Przesiepy - Jan Szmidt jr (68, 73)
Prosiepy - Ochoa Juan (78, 67)
Hakerzy - Wierzba Aleksander (80, 75)
Bakłażany - Mateusz Korzuch (88, 78)
Planktony - Piotr Szymański (94, 81)

IMG_5018.jpg

Po zakończeniu rundy finałowej, dzięki Porsche Centrum Warszawa na wszystkich uczestników czekały jazdy testowe 🏎

IMG_5097.jpg

Dla zwycięzców nagrody przygotowali: Porsche Centrum Warszawa, BogiGolf, Dr Irena Eris, Accra, Travel&Action, Wabu Sushi, Golf24 oraz autor książki "Czego uczy nas golf?", Michał Kopczewski.
Polami partnerskimi, które ufundowały vouchery green fee były: Sobienie Królewskie Golf & Country Club, Toya Golf & Country Club Wrocław, Rosa Private Golf Club, Gradi Golf Club, Kalinowe Pola Golf Club oraz Karolinka Park Golf Club.

IMG_5112.jpg

W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

PRZESIEPY
1. miejsce - Michał Bargenda (74, 70, 70)
2. miejsce - Alejandro Pedryc (71, 72, 72)
3. miejsce - Jan Szmidt jr (68, 73, 76)

PROSIEPY
1. miejsce - Juan Ochoa (78, 67, 69)
2. miejsce - Adrian Kaczała (76, 77, 69)
3. miejsce - Grzegorz Zieliński (78, 71, 74)

HAKERZY
1. miejsce - Tomek Gajewski (80, 76, 77)
2. miejsce - Olek Wierzba (80, 75, 79)
3. miejsce - Łukasz Szadny (81, 83, 74)

BAKŁAŻANY
1. miejsce - Jan Szałagan (89, 80, 78)
2. miejsce - Mariusz Konieczny (90, 77, 83)
3. miejsce - Sebastian Grudzień (89, 83, 79)

PLANKTONY
1. miejsce - Piotr Szymański (94, 81, 80)
2. miejsce - Andrzej Rynkiewicz (91, 85, 83)
3. miejsce - Alex Modrzejewski (92, 84, 87)

PRZESIEP KLASYCZNY, stroke play brutto
1. miejsce - Grzegorz Leonardi (84, 84, 85)
2. miejsce - Konrad Śmiegielski (82, 91, 85)
3. miejsce - Zbigniew Bujalski (83, 91, 88)

PRZESIEP KLASYCZNY, stableford netto
1. miejsce - Bruno Machalica (41, 42, 49)
2. miejsce - Małgorzata Więcko (45, 36, 43)
3. miejsce - Artur Chadaj (38, 37, 37)

IMG_5193.jpg

#Witaaam

I tak zakończyliśmy drugą edycję bakłażańskiego turnieju.

Wszystkim uczestnikom - dziękuję!
Zwycięzcom - gratuluję!
Sponsorom, partnerom i partnerom - dziękuję!

Do zobaczenia w kolejnej edycji Przesiep Open by mitukiewicz.pl !

#PrzesiepOpen

Promateusz Gradecki czyli Gradi zawodowiec!

Mateusz Gradecki, najlepszy polski amator, pożegnał się właśnie ze swoim imponującym HCP +3,8. Dołączył bowiem do PGA Polska i od sezonu 2018 będziemy kibicować #gogradi mierzącemu się z najlepszymi profesjonalistami. Mateusz przebywa obecnie w Egipcie, gdzie przygotowuje się do pierwszego zawodowego turnieju. To idealna okazja, aby zadać mu kilka pytań o jego zawodowe plany.

Fot. pzgolf.pl / Strzały na fairway'u

Fot. pzgolf.pl / Strzały na fairway'u

A.M. Mateusz, w imieniu Zarządu PGA Polska witam Cię wśród członków naszego stowarzyszenia i życzę sukcesów, które z pewnością przed Tobą. Skąd decyzja o rezygnacji ze statusu amatora?

M.G. Witaaam! Od kiedy zacząłem grać w golfa chciałem być zawodowym graczem i rywalizować z najlepszymi golfistami na świecie. Nadszedł ten moment i czuję, że jestem gotowy.

A.M. Na swoim koncie amatorskim masz mnóstwo sukcesów. 10 zwycięstw w turniejach WAGR, wielokrotnie zwyciężałeś w Mistrzostwach Polski Amatorów, wygrałeś też Mistrzostwa Czech czy Mistrzostwa Turcji. Które rundy wspominasz jako najlepsze w swojej karierze?

M.G. Podczas nienajlepszego sezonu parę lat wstecz zagrałem 65 podczas British Amateur, co pomogło mi przejść do fazy matchplay, dało dużo pewności siebie i pomogło w świetnej grze w fazie matchplay i wygraniu 3 kolejnych meczy. Bardzo dobrze wspominam również finałową rundę w Turkish Am 2017, który wygrałem. Zagrałem tam 67 (-5), dzięki eagle na 9tym i birdie na 18stym. No i oczywiście 61 na Gradi Golf Club podczas Junior Tour - jest to do dziś moja najniższa runda turniejowa.

A.M. Co według Ciebie będzie największą różnicą pomiędzy golfem amatorskim, a zawodowym?

M.G. Uważam, że gra paru czterodniowych turniejów tydzień po tygodniu będzie czymś, do czego będę musiał się przyzwyczaić.

A.M. A ponoć kilka ich będzie. Możesz opowiedzieć o swoich planach na sezon 2018? Na czym skupisz się najbardziej?

M.G. Zaczynam sezon ośmioma startami na ProGolfTour, późnej turniej Turkish Challenge z cyklu Challenge Tour. Staram się również o większą liczbę zaproszeń na turnieje z tego Touru – to jest mój priorytet na sezon 2018. Nie oczekuje od siebie wiele jeśli chodzi o wyniki, będę kontynuował rozwój swoich umiejętności, co powinno się przenieść na wyniki. Chciałbym również odnieść swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo w 2018.

A.M. Tego Ci życzymy i będziemy trzymać kciuki. Jak wygląda Twoja gra obecnie, w czym czujesz się najmocniejszy i co jest Twoją przewagą nad innymi zawodnikami?

M.G. Czuję, że jestem dobrze przygotowany rozpoczynając sezon 2018. Moją mocną stroną jest gra wedge'ami i course management, tak zwana strategia gry. Ulubiony strzał to niski pitch z 50 metrów z dużą ilością spinu.

A.M. Od lat przyjaźnisz się, ale jednocześnie rywalizujesz z Adrianem. Byliście razem na wielu turniejach, spędziliście ze sobą sporo czasu, byliście w tej samej szkole w Stanach. Jak wyglądała Wasza relacja i co ta rywalizacja wniosła do Twojej gry?

M.G. Myślę, że nasza zdrowa rywalizacja sprawiła, że robimy to co, robimy teraz, czyli jesteśmy zawodowymi golfistami. Uważam, że ten aspekt bardzo mocno wpłynął na nasz sportowy rozwój. 

A.M. Tak, jak za Adrianem, za każdym zawodowym golfistą stoi agencja sportowa, która pomaga rozwijać jego karierę. Masz już taką?

M.G. Na tą chwilę nie mam podpisanej umowy z żadną agencją. Jestem w trakcie rozmów z dwoma i do końca lutego planuję sfinalizować rozmowy i podpisać kontrakt. 

A.M. W czym taka agencja mogłaby Tobie pomóc?

M.G. Agencje pomagają w znalezieniu i zagwarantowaniu zaproszeń na turnieje w Tourach bez żadnego statusu. Pomagają również w sprawach organizacyjnych, szukaniu sponsorów oraz negocjacjach przy tego typu działaniach. 

A.M. Jaki sportowiec był Twoim idolem gdy byłeś dzieckiem, a kto jest teraz?

M.G. Był i wciąż jest Zinedine Zidane oraz Tiger Woods. Obserwuję jednak wielu sportowców z różnych dyscyplin i staram się od nich uczyć. Sportowcem, z którym miałem osobisty kontakt i od którego dostałem parę bardzo cennych rad jest Mateusz Kusznierewicz.

A.M. A gdybyś nie był golfistą to byłbyś…?

M.G. Piłkarzem, dużo grałem za młodu. Nie można być najlepszym w dwóch sportach na raz i przyszedł moment, w którym musiałem podjąć decyzję do którego sportu biorę się na serio.

A.M. ProGolf Tour, Challenge Tour, a co z Polską? Zamierzasz grać coś lokalnie?

M.G. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony na Wrocław Open w Gradi Golf Club. Grając u siebie będę miał dodatkową motywację. Turniej organizowany pod patronatem PGA Polska będzie świetną okazją na zawodowy debiut w kraju. Planuję zagrać również w Polish Open oraz Przesiep Open by mitukiewicz.pl.

A.M. Dzięki, Gradi. Trzymam kciuki za wszystkie plany, życzę dobrego sezonu i #GoGradi!

M.G. Dzięki i PSP.

#gogradi

C2102E1A-5598-44AB-86D7-3D367E187583.JPG

Next week - #gogradi

Mateusz Tadeusz Gradecki już w przyszłym tygodniu wystąpi w kolejnym turnieju - South Beach International Open.

Gradi, które ostatnie dni spędził po okiem swojego trenera, Mike’a Bendera, od wtorku wystartuje w turnieju rozgrywanym na dwóch polach - Miami Beach i Normandy Shores.

South Beach International Amateur pozycjonowany jest jako World’s 5th Ranked Amateur Golf Tournament.

Zatem - #gogradi !!! 🍆🍆🍆

 

E7DCF61A-D62C-4BA1-BB5C-14D0B7161DB9.JPG